OZON SAUNA

Ozon Sauna

Ozon nedir?

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan doğal bir kimyasal bileşiktir. Güneşin ultraviyole ışınlarını üst atmosfer de oksijen ile karşılaştırıldıklarında üç atomlu oksijene yani ozona dönüşür. Güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından bizi koruyan yer de ozon tabakasıdır.Tıbbi anlamda ise %99.9 saflıktaki medikal oksijenden bir jeneratör vasıtası ile elde edilen ozon, gaz olarak kullanılmaktadır. Ozon, aktif bir oksijendir.

Niçin Ozon Sauna?

Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşayabilir hem de ozon tedavisi olabilirsiniz.
Ozon Saunası ile vücudumuzda oluşan başlıca değişiklikler şunlardır;

  • Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. 
  • Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımını arttırır. 
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.  
  • Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır. 
  • Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. 
  • Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. 
  • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir. 

10 seans sonra ise enerji seviyesindeki fark edilebilir artışı ve ne kadar berrak düşünebildiğini görebilir. Seansların aralıkları ne kadar yakın tutulursa o kadar çabuk sonuç alınması muhtemeldir. 

Her seansda yaklaşık 400-650 kalori kaybederek ve yağ dokusu yıkımı sağlayarak sağlıklı zayıflama sağlar.

Ozon terapisi zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılır mı?

30 dakikalık bir ozon sauna uygulamasında yaklaşık 600 kalori yakılır. Selülit tedavisinde ozon farklı mekanizmalarla etki gösterir. Cilt altında biriken yağ asitleriyle etkileşerek yağ zincirlerinin kırılmasına ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Selülitte önemli bir problem olan oksijen eksikliğini giderdiği, kan akımını o bölgede de artırdığı için yağ dokusunun metabolizmasını normale döndürdüğü ileri sürülür.

Ozon terapinin uygulama sıklığı nedir? 

3 gün ara ile haftada 2 seans yapılır. Toplam 5 haftada 10 seans uygulanır. Etki oluştuktan sonra ayda 1 kez etkiyi korumak için devam edilmesi uygun olur.

Ozon sauna kaç seans uygulanır?

Haftada 2 ila 3 kez, 15-30 dakikalık seanslarla uygulanır. Ozon sauna, binlerce yıllık buhar, hamam, kaplıca geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yollarındandır.